DARMOWY WZÓR DO NAUKI HAFTU Z INSTRUKCJĄ

Bardzo cieszę się, że spodobał się Wam mój pierwszy WZÓR DO NAUKI HAFTU DLA POCZĄTKUJĄCYCH. Dzisiaj, tak jak obiecałam, mam dla Was drugi z tej serii poradnik dla początkujących. Specjalnie zaprojektowałam tą serię tak, aby haftowanie nie zajęło Wam wielu godzin. Chciałam Was zachęcić do spróbowania haftu nowoczesnego, bo być może okaże się to Twoją nową pasją.

darmowy wzór do nauki haftu dla początkujących

Tym razem poznacie nowy ścieg – bardzo przydatny do haftowania roślinnych motywów, polnych kwiatków, listków, rumianków, stokrotek i innych uroczych maleństw. W połączeniu z wcześniej poznanym ściegiem za igłą będziecie mogli haftować już mnóstwo wzorów na różnych przedmiotach.

przenoszenie wzoru haft ręczny nauka haftu za darmo

Dzisiaj zachęcam Was do sięgnięcia po poduszkę, serwetkę, chusteczkę, tamborek, albo nawet koszulę. Nowy wzór sprawdzi się idealnie jako ozdoba na plecach albo z przodu ramienia. Będzie też idealnym pomysłem na ozdobienie modnych ostatnio less-waste’owych bawełnianych toreb na zakupy. Taki użytkowy przedmiot możecie z powodzeniem podarować komuś – na pewno taki ręcznie robiony upominek zostanie doceniony. 

nauka haftowania za darmo wzór dla początkujących

Przygotujcie zatem materiał, na którym będziecie haftować oraz ze trzy kolory muliny. Ja użyłam pięciu odcieni, by nieco zróżnicować listki i gałązki. Haftowałam muliną złożoną z dwóch pasm. Dzięki temu moje wykonanie jest subtelne, delikatne, bardziej romantyczne. Możecie spróbować wyszyć też trzema – wtedy haft będzie bardziej uwydatniony, intensywniejszy.

lekcje haftu online za darmo dla początkujących

To do dzieła!

POBIERZ PLIK
ze wzorem do nauki haftowania
dla początkujących

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA i odbierz trzeci wzór oraz maile z nowościami przed innymi! Wzory wysyłam do zapisanych z wyprzedzeniem, przed publikacją posta w sieci.

Pamiętajcie, by dać znać, jak Wam poszło. Podzielcie się zdjęciem w komentarzu, relacją na Insta Stories i nie zapomnijcie oznaczyć PAPI studio – bym mogła Was szybciutko odnaleźć. 

Ps Acha! Nie zapomnijcie, że w tej serii pojawi się także trzeci wzór – tym razem będzie monochromatyczny. Poznacie kolejny, bardzo ciekawy ścieg, a my wykorzystamy go w nieco innej kompozycji niż zazwyczaj to w nowoczesnym hafcie się robi. 

Dodaj komentarz