Tutorial – pudełko na dzień ojca

Mamy czerwiec. To nie tylko czas ślubów i weekendowego grillowania. W tym miesiącu przypada również bardzo ważne święto dla mężczyzn, a konkretnie ojców. Mowa oczywiście o Dniu Taty.
Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was tutorial, czyli jak zrobić pudełko na mały upominek dla naszych ojców. Na pewno każdy tatuś ucieszy się z własnoręcznie wykonanego przez Was prezentu. Możecie zatem wykorzystać nasz pomysł i zrobić pudełko z cukierkami, paczkami nasion, bakaliami, a może nawet umieścić w środku jakiś szalony prezencik…

Do wykonania naszych pudełek potrzebujecie pobrać z naszej strony pdf i wydrukować go na sztywnej kartce (najlepiej, jeśli gramatura papieru będzie większa niż 200g/m²). Pdf przygotowany jest do dobrej jakości wydruku na formacie A4 i A3. A możecie go pobrać tutaj: Plik do druku.

W naszym tutorialu przygotowaliśmy obie wersje pudełka – większą i mniejszą. Możecie porównać ich skalę na zdjęciach.

SONY DSC

 

Do wykonania pudełka poza wydrukiem będziecie potrzebować:
– nożyczek lub nożyka
– kleju
– linijki/ekierki
– patyczka do papieru lub innego tępego narzędzia (świetnie sprawdzi się wypisany długopis).

SONY DSC

 

Na początku należy wyciąć opakowanie. Postarajcie się zrobić to jak najdokładniej, wtedy pudełko będzie wyglądało bardziej estetycznie.
Na wydrukach linie cięcia i pomocnicze są bardzo cienkie i jasnoszare (aby nie były widoczne po sklejeniu), dlatego warto najpierw przyjrzeć się ich biegowi, by nie zepsuć wydruku.

SONY DSC

 

Po wycięciu całości, należy za pomocą linijki i tępego narzędzia wykonać zagięcia. Warto tak przygotować pudełko przed składaniem, ponieważ wtedy krawędzie będą równe i gładkie oraz pomoże to nam później przy składaniu całości.

SONY DSC

 

Po wykonaniu tej czynności powinno to wyglądać mniej więcej tak:

SONY DSC

 

Następnie przychodzi pora na zginanie krawędzi pudełka. Możecie wcześniej też sobie je przygotować za pomocą tępego narzędzia, ale na lewej stronie – by nie uszkodzić papieru przy zaginaniu.

SONY DSC

 

Po wykonaniu tej czynności nasze pudełko powinno wyglądać tak:

SONY DSC

 

W taki sposób będzie kształtować się jego boczna ścianka:

SONY DSC

 

Teraz czas na klejenie. (Najlepiej wybrać klej do papieru, który po wyschnięciu staje się bezbarwny.) Na początek smarujemy klejem tylko dwa mniejsze skrzydełka z podstawy pudełka. PAMIĘTAJ, aby zrobić to na lewej stronie!

SONY DSC

 

I sklejamy je z niezadrukowaną częścią podstawy.

SONY DSC

 

To samo robimy z drugim skrzydełkiem.

SONY DSC

 

Kiedy klej wyschnie, zajmujemy się ostatnią częścią podstawy pudełka. Smarujemy ją klejem i dokładnie przyklejamy do wcześniej utworzonej bazy.

SONY DSC

SONY DSC

 

Jeśli postąpicie dokładnie tak, jak w opisie, powinniście otrzymać ładne, estetycznie wykonane wykończenie dołu pudełka.

SONY DSC

 

Ostatni etap klejenie polega na przymocowaniu paska pomocniczego do tylnej ścianki pudełka.

SONY DSC

SONY DSC

 

Kiedy klej wyschnie, Wasze pudełko powinno wyglądać tak:

SONY DSC

 

Zostaje tylko wypełnić je żelkami, cukierkami, czy co Wam wpadnie do głowy i zakleić górną część.

SONY DSC

 

Wasz prezent jest już gotowy! 🙂

SONY DSC

 

Dziękujemy za uwagę! I życzymy powodzenia!

Tutorial możecie pobrać do własnego użytku w wersji JPG – diy-pudelko-koszulalub PDF.

Dodaj komentarz