Darmowa instrukcja i wzór do nauki haftu – część trzecia

Dzisiaj pierwszy dzień jesieni. To też bardzo ważny dzień dla mnie – bo cztery lata temu zostałam mamą. W takim sentymentalnym nastroju chcę wprowadzić Was do trzeciego i ostatniego z tej serii darmowego wzoru do nauki haftu. 

Będzie sentymentalnie – moja ulubiona kolorystyka (biel i niebieskości), moje ulubione motywy – motyle i kwiaty. A wszystko połączone razem w hafcie ręcznym, który jest moją pasją, sposobem na ujarzmienie myśli oraz pracą. 

darmowa nauka haftu dla początkujących

Bardzo cieszę się, że tutaj jesteś. Może śledzisz wpisy z tej serii od początku. Może znasz mnie i PAPI studio już dłużej. A może spotykamy się pierwszy raz. 

Jakby nie było, jestem wdzięczna, że to czytasz. Jestem też dumna z siebie, że zrealizowałam swoje małe marzenie i swój plan. Stworzyłam mini serię darmowych lekcji nauki haftu dla początkujących. Zaprojektowałam trzy wzory i napisałam instrukcje ze schematami ściegów. Dzisiaj możesz pobrać ostatnią z nich. Poniżej znajdziesz przycisk, który przekieruje Cię do pobrania pliku. 

haft ręczny wyszywanie jak zacząć nauka

Ja ten wzór wyhaftowałam na bawełnianym jaśku. Ty możesz wykonać go na czym zechcesz – bawełnianej torbie na zakupy, chusteczce, plecach koszuli, w tamborku… 

Potrzebujesz igły, nożyczek (albo obcinaczek) materiału oraz muliny. Najlepiej w trzech odcieniach jednego koloru. Możesz spróbować innych wariacji kolorystycznych – podziel się zdjęciami w komentarzu, chętnie zobaczę co Ci wyszło.

haft ręczny nauka dla początkujących za darmo

Zrobiłam to wszystko za darmo. Dla Ciebie. I dla siebie. 

Chcę pokazać, że można dzielić się własną wiedzą i doświadczeniami. Ja wiele nauczyłam się sama. Pytałam babć, szukałam informacji, ćwiczyłam ściegi. Wiele z tego otrzymałam również za darmo – na filmikach z You Tube czy zagranicznych stronach poświęconych podobnym tematykom. 

Nie wymyśliłam nic nowego jeśli chodzi o ściegi. To jest znane od lat. Choć często trudno dostępne. Umożliwiam Ci szybszą naukę trzech podstawowych ściegów bez zbędnego szukania. Daję Ci moje trzy pomysły na ich wykorzystanie. 

haftowany tamborek motylek dla początkujących

Mam nadzieję, że docenisz pracę jaką włożyłam w przygotowanie tych plików do nauki haftu dla początkujących. Proszę, napisz do mnie i podziel się efektami swojej pracy. Pokaż zdjęcia, nawet jeśli hafty są niedokończone, albo na prawdę takie pierwsze w życiu. Daj znać, czy instrukcje są czytelne, zrozumiałe. A może jest coś, co na przyszłość mogłabym dopracować? 

Na pewno odczytam maile, wiadomości na Instagramie czy Facebooku. Pokaż mi, czy moja praca i wiedza się Tobie przydała. 

POBIERZ DARMOWY WZÓR Z INSTRUKCJĄ
DO NAUKI HAFTU DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 

instrukcja nauka wyszywanie haftu dla początkujących

Życzę Ci powodzenia! 

Pozdrawiam serdecznie

                                              Karolina z PAPI studio

Dodaj komentarz